LETAKY.CZ / Nápověda

Nápověda

Výběr produktu - názvosloví

Leták bez skládání má vždy dvě strany - může být potištěn jednostranně, či oboustranně.

Skládaný leták - může mít v případě 1 lomu čtyři, případně při použití více lomů i více stran.

Výběr formátu

Letáky bez skládání mají danou velikost, dle tiskových dat.

U skládaného letáku se výsledná velikost posuzuje od výchozího (rozloženého) formátu, ve kterém jsou dodávána tisková data.

Papír

Papír 60g lesk/80g lesk - natíraný lesklý papír, cenově dostupný a běžně používaný pro letáky a reklamu všude tam, kde je kladen důraz na výslednou cenu produktu.

Papír 100g lesk/115g lesk - natíraný lesklý papír vyšší kvality a bělosti používaný jak pro letáky, tak pro výrobu propagačních materiálů firem.

Papír 150g lesk - natíraný lesklý papír vyšší kvality a bělosti používaný na propagační materiály firem a letáky, kde je požadavek na vyšší tuhost papíru.

Barevnost

Tiskneme v barevném prostoru CMYK. Použití přímých barev Pantone není možné! Pokud systém odhalí v dodaném tiskovém PDF souboru přímé barvy, budou tyto automaticky převedeny do CMYK separace. Eventuelní reklamace na barevné podání nebude akceptována. Doporučujeme převod do CMYKu a důslednou kontrolu ještě před odesláním tiskových dat.

Náklad

Cena vypočtená v kalkulátoru obsahuje tisk, dokončující zpracování (ořez, skládání), balení standardním způsobem (do fólie s označením počtu kusů v balení + zabalení do transportních krabic) a dopravu.

Nepřipočítávají se žádné expediční příplatky.

Nahrávání souborů

Ve třetím kroku průvodce - nahrávání dat zvolíte volbou vybrat tiskový soubor PDF a vložíte data na náš server. Během ukládání dat proběhne jejich kontrola a porovnání s požadavky na správně připravená tisková data. Pokud systém narazí na chyby, ohlásí, že vložená data není možno přijmout pro tisk.

Prosím vezměte v úvahu, že výhodná cena a rychlost zpracování jsou umožněny tím, že nahraná data splňují všechny parametry, a není nutné do nich ve výrobě zasahovat.

Správně uložené podklady ve formátu PDF

Pro archovou montáž přijímáme data ve formátu kompozitního PDF vyhovujícího specifikacím PDF/X-1a, PDF/X-3.

Stránky by měly mít spadávku 3mm a správně definované pageboxy. Jakékoliv případné tiskové značky nesmí zasahovat do oblasti spadávky. Pro archovou montáž nejsou vhodné již vyřazené PDF (například dvojstrany). Stránky by v PDF měly být seřazeny tak, jak mají jít ve výsledku za sebou.

Při nižším rozlišení je nutné počítat s horší výslednou kvalitou tiskoviny.

Na data je aplikován trapping, pokud v dokumentu již nebyl proveden.

Formát, spadávka

Čistý formát (formát po ořezu) - je formát dle ořezových značek.

Hrubý formát (formát před ořezem) - je čistý formát zvětšený při okrajích o tzv. spadávku.

Spadávka (ořez, spad) - je přesah obrázků či grafiky přes okraj tiskoviny. Standardně má velikost 3 mm při všech okrajích tiskoviny. V datech je definována trimboxy. Spadávka se při knihařském zpracování tiskoviny odřízne.

Používá se pro eliminaci nepřesností při knihařském zpracování.

Čistý výchozí formát tiskoviny v datech musí odpovídat zadaným parametrům.

Adresy

Zadané údaje z vašeho účtu (adresa, kontaktní telefon, e-mail), budou použity pro veškerý styk s vámi, proto prosíme věnujte zvýšenou pozornost při jejich zadávání.

E-mailová adresa bude používána pro zasílání potvrzení objednávky, i zasílání faktury a pro informaci o stavu vaší objednávky.

Způsob dopravy

Spolupracujeme s dopravními společnostmi Česká pošta, PPL a GEIS, jak při dodávání balíkových, tak i paletových zásilek.

Platba

Platba probíhá přes online platební portál společnosti Comgate.

Na výběr je možnost online platby platební kartou, či formou online bankovního převodu.

Přijetí objednávky

Po přijetí platby budete informováni o přijetí zakázky do výroby prostřednictvím e-mailu. Zakázce bude přiděleno unikátní číslo pod kterým bude v systému vedena. Při komunikaci prosíme používejte výhradně toto číslo objednávky.

Faktura Vám bude uložena na Vašem zákaznickém účtu ve formě souboru PDF a kdykoliv si ji budete moci uložit a vytisknout (v dodávce objednaného zboží již obdržíte pouze dodací list).

Termíny zhotovení

Vaši zakázku zpracujeme v termínu do maximálně 5 dnů od zaslání potvrzení objednávky.

 Cena

Kalkulace ceny, zadání do výroby i expedice hotové zakázky jsou maximálně zautomatizovány což umožňuje dosažení příznivých cen pro naše zákazníky.

Díky přizpůsobení vašich požadavků nabízených možnostem materiálu a nákladu nám umožníte sloučit jednotlivé zakázky a ušetříte tím nemalé prostředky.